• Basia Węgrzyn

Gdzie i kiedy zacząć SEZON 2018

Za oknem zrobiła się już tak piękna pogoda, że cieżko skupić mi się na czymkolwiek innym, niż to, kiedy wreszcie będę mogła skoczyć. Przebierając nóżkami jak małe dziecko w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja, postanowiłam zrobić mały reaserch w internecie. Po przejrzeniu wszystkich (a przynajmniej większości) propozycji stref w Polsce, zrobiłam swój mały, subiektywny ranking 6 miejsc, które warto odwiedzić w sezonie 2018.

Jest to post skierowany głównie do samodzielnych skoczków spadochronowych. Jeśli dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę ze skakaniem, zapraszam do zajrzenia najpierw do sekcji skoki w tandemie oraz szkolenia spadochronowe. :)

Kolejność według dat rozpoczęcia sezonu.

1. PYRLANDIA BOOGIE

Pyrlandia wykorzystując piękną, wiosenną pogodę i wychodząc na przeciw wszystkim niecierpliwym, sezon otwiera już 7 kwietnia. Jak to od wielu lat w Michałkowie, latać będzie żółta taxi, czyli 10-osobowy Turbofinist.

Pierwszy camp w Ostrowie zaplanowany jest 21 maja z pilotażu czaszy, a prowadzić będzie go Mahoo.

data rozpoczęcia sezonu: 7 kwietnia

samolot: Turbofinist (10 osób)

miejsce: Michałków (k. Ostrowa Wielkopolskiego)

bilet na 4000 metrów: 100 zł

2. SKY CAMP

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Sky Camp po prostu robi dobrą robotę. :)

Jak sami mówią, w tym roku ich kalendarz pęka w szwach. Na cały rok zaplanowane zostało całe mnóstwo campów i wydarzeń, zarówno w Kazimierzu Biskupim, jak i w Jastarni. Niezmiennie od trzech lat skycampowych skoczków na 4 tysiące wozi nowiutki PAC.

Oficjalne otwarcie w Sky Campie zaplanowane zostało na 14 kwietnia, ale samodzielni skoczkowie pierwsze skoki wykonać będą mogli już tydzień wcześniej. 13 kwietnia to natomiast dzień wykładów wznawiających dla uczniów-skoczków.

data rozpoczęcia sezonu: 7 kwietnia

samolot: PAC 750 (16 osób)

miejsce: Kazimierz Biskupi

bilet na 4000 metrów: 100 zł

link do wydarzeń ---> TUTAJ i TUTAJ

link do kalendarza --> TUTAJ

3. DropZone FLITECLUB.PL

Fliteclub oficjalne rozpoczęcie sezonu zaplanował na 14 kwietnia, ale tych nieprzesądnych skoczków, do samolotu zaprasza już 13 w piątek.

W pierwszy skoczny weekend w Kruszynie nie ma zaplanowanych skoków komercyjnych, a wszyscy instruktorzy przez cały weekend będą organizować skoki i coachować za darmo. Chętni mogą wziąć także udział w powtórce z zakresu bezpieczeństwa, wykładach oraz zrobić KWT i skoki wznawiające.

Dalsza część sezonu również zapowiada się ciekawie. Zapowiedziane są już między innymi swoop campy 26 kwietnia oraz 10 maja.

data rozpoczęcia sezonu: 13 kwietnia

samolot: PAC 750 (16 osób)

miejsce: Kruszyn (k. Włocławka)

bilet na 4000 metrów: 100 zł

link do wydarzenia ---> TUTAJ

4. SKY FORCE POLSKIE CENTRUM SPADOCHRONOWE

Sky Force, mimo że to obecnie najmłodsza wśród polskich stref, sezon 2018 otwiera z przytupem. Pierwsze skoki zaplanowane są na 14 kwietnia. Na nich zobaczymy nie (jak w ubiegłym sezonie) jednego, lecz dwa Skyvany. Na miejscu dostępny jest także 4-osobowy śmigłowiec.

Strefa na dalszą część roku szykuje takie wydarzenia jak na przykład Rekord Polski Kobiet.

data rozpoczęcia sezonu: 14 kwietnia

samolot: Skyvan (22 osoby) x 2

miejsce: Piotrków Trybunalski

bilet na 4000 metrów: 110 zł

link do wydarzenia ---> TUTAJ

5. STREFA SPADOCHRONOWA SILESIA

Ci, którzy na Śląsk mają blisko, odwiedzić mogą gliwicką Silesię, na której 7 kwietnia odbędzie dzień bezpieczeństwa, a już 14 kwietnia pierwsze skoki.

Kolejny sezon skoczków w Silesi obsługiwać będzie Turbofinist.

data rozpoczęcia sezonu: 14 kwietnia

samolot: Turbofinist (10 osób)

miejsce: Gliwice

bilet na 4000 metrów: 100 zł

6. OLIMPIC SKYDIVE

Chociaż podwrocławska strefa skakać zaczyna dość późno, bo 28 kwietnia, to w naprawdę wielkim stylu. Sezon rozpocznie się 8 dniowym eventem, na którym zawita helikopter Mi-8 (wcześniej trochę o tym śmigłowcu pisałam TUTAJ). Na miejscu dostępni będą coachowie, którzy prowadzić będą grupy HU, HD oraz kąty. Dodatkowo polatać będzie można w tunelu SpeedFly w grupach HU i HU&HD i wziąć udział w scramblach. Myślę, że będzie się działo. :)

Dalsza część sezonu, chociaż jeszcze oficjalnie niezapowiedziana, to mam nadzieję, przyniesie równie wiele atrakcji. Liczę, że tak jak w zeszłym roku, pojawi się na niej Turbolet (19 osób). :)

data rozpoczęcia sezonu: 28 kwietnia

samolot: śmigłowiec Mi-8 (25 osób)

miejsce: Mirosławice (k. Wrocławia)

bilet na 4000 metrów: 120 zł (w pakiecie 110 zł)

link do wydarzeń ---> TUTAJ i TUTAJ

Podróżowanie i poznawanie nowych miejsc jest fantastyczne, dlatego gorąco do tego zachęcam. Miłych i bezpiecznych skoków! :)

Tagi:

182 wyświetlenia0 komentarz