• Basia Węgrzyn

13 projektów artystycznych zrealizowanych w tunelu

Tunel aerodynamiczny to pole do popisu nie tylko sportowców, ostatnio spełniają się w nim także… artyści. Muzycy, markingowcy, filmowcy, performerzy, montażyści i fotografowie wykorzystując połączenia świateł, muzyki i latania, uzyskują efekty dotychczas nieznane, nieosiągalne, a naprawdę interesujące!

Obejrzyjcie 13 naprawdę wartych uwagi projektów artystycznych zrealizowanych w tunelu aerodynamicznym.

1. Pierwszy (znany mi) teledysk nakręcony w całości w tunelu. Zrealizowany został w marcu 2016 w Hurricane Factory w Pradze. Przed Wami utwór Pitch Black Dark grupy Okta Logue.

2. Leo Volkol - jedna z najbarwiejszych postaci świata indoor skydivingu i jego 9 sportów w wersji tunelowej.

3. Teledysk po raz drugi - tym razem z naszego polskiego podwórka. Utwór Tinderelations autorstwa L.U.C.-a z Meli Koteluk w ramach projektu Rebel Babel to istny sztos. W teledysku Maja Kuczyńska i Grześ Ciesielski opowiadają o internetowych relacjach, a szyba tunelu symbolizuje ekran smartfona, który oddziela ich od realnego świata. Klip stworzony oczywiście w SpeedFly, a mi nawet udało mi się dołożyć swoją malutką cegiełkę do tego projektu. :)

4. After Dark, czyli imponujący projekt RedBulla z wykorzystaniem kombinezonów z wmontowanymi światłami LED. Z Jeffreyem Provenzano i Amy Chmelecki, jednymi z najzdolniejszych sportowców Red Bull Air Force, to się nie mogło nie udać.

5. Zdecydowanie najzabawniejszy z całej dziesiątki, czyli flyspotowa wizja sportów olimpijskich. Film zrealizowany przez Lauri Aapro w warszawskim tunelu przez Igrzyskami w 2016 roku.

6. Projekt trochę inny niż pozostałe, czyli wedlowska interpretacja latania w tunelu, w reklamie batonika Pawełek.

7. Najmłodszy z filmów w zestawieniu. Dzieło fotografa Marata Daminova oraz Amalie Lauritzen, Jenny Norin i Leo Volkovem.

8. Fighting shadows to piękno i perfekcja w każdym calu. Film jest efektem pracy Lauri Aapro i Inki Tiitto w tunelu FlySpot pod Warszawą.

9. Demoniczna zapowiedź zawodów w tunelu iFly w Dallas w 2014 roku. W projekcie zrealizowanym przez Luke’a Hively’ego, udział wzięli Jennifer Sensenbaugh oraz Laura Wagner.

10. Projekt koncepcyjny Dominika Lejmana i Laury Stachowskiej, nakręcony przez Jacka Heliasza pod tytułem White Ghost. Film zrealizowany w leszczyńskim tunelu Freeflycenter.

11. Film Wings to połączenie freestyle'u z efektami wizualnymi, muzyką, tańcem i teatrem, nazwane przez twórców atmodancem. W projekcie wzięło udział 10 niezwykle utalentowanych sportowców podczas tegorocznego Superheroes' Flying Camp w Madrid Fly.

12. Piękne połączenie muzyki klasycznej i tańca w tunelu, czyli projekt promującym Maję Kuczyńską, nowopowstałe wówczas Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu i równie młody tunel SpeedFly pod Wrocławiem.

13. Na koniec teledysk numer trzy. Last but not least. ;)

Śpiewają Stargate z P!nk i Sią, a latają piękne i utalentowane Inka Tiitto i Amalie Lauritzen, czyli teledysk do piosenki Waterfall.

239 wyświetlenia0 komentarz