• Basia Węgrzyn

Skydive Spain

Mimo że moja pierwsza wizyta w Skydive Spain nie była może najbardziej owocnym w skoki wyjazdem, to co nieco wiem już o tej hiszpańskiej strefie. Dlatego zapraszam do poczytania. :)

DOJAZD

Strefa znajduje się na południowy-wschód od Sewilli, około pół godziny drogi od stolicy Andaluzji. Z Polski mamy pełen wybór połączeń lotniczych w tamte regiony Hiszpani - czy to do do samej Sewilli czy do pobliskich miast - Malagi lub Faro. My wybraliśmy tę drugą opcję i polecieliśmy z Wrocławia do Malagi, z której do Sewilli jest około 2,5 godziny autem. Na miejscu samochód jest nam niezbędny - sama strefa znajduje się na środku niczego i nie ma możliwości dostania się w jej okolice w inny niż własny transport sposób.

W okolicy 15 - 20 minut od Skydive Spain jest kilka hoteli. Bez problemu znajdziecie jakiś dla siebie na bookingu lub wybierzecie jeden z listy rekomendowanych przez strefę.

STREFA

Jak już wyżej wspomniałam, lotnisko położone jest na pustkowiu, a dojazd na nie prowadzi szutrowymy drogami. Ale dla pocieszenia powiem, że nawigacja bez problemu was na nie doprowadzi. :) Przed wjazdem na teren lotniska prawdopodobnie ujrzycie zamkniętą bramę oraz informację pod jaki numer telefonu dzwonić, aby ja otworzyć. Aby za każdym razem nie mieć problemu z dostaniem się, za 10 euro kaucji możliwe jest otrzymanie na miejscu karty wjazdowej.

Po pokonaniu około kilkuset metrów wewnętrznej drogi zobaczycie parking. Za nim znajduje się duży bar, a następnie, po przejściu na koniec lotniska, część należąca do strefy. W jej skład wchodzą: manifest, sklepem oraz dwa hangary - główny z układaczami i wszystkimi niezbędnymi pomieszczeniami oraz dodatkowy do użytku tylko dla skoczków.

System działania strefy jest bardzo prosty i zorganizowany. W części sklepowej załatwia się niezbędne dokumenty, kupuje bilety na układki i wpłaca pieniądze na konto. Swoją drogą jest on bardzo dobrze wyposażone, więc jeśli planowaliście zakup jakiegoś sprzętu, to na pewno na miejscu go znajdziecie. :) Następnie wystarczy udać się na briefing oraz sprawdzenie sprzętu i już można się planować. Do tego wykorzystuje się aplikację mobilną, więc dodatkowo odpada bieganie do manifestu.

Staff jest bardzo miły i pomocny. Wszyscy mówią w języku hiszpańskim i angielskim.

Ceny za skok (z wysokości 4600 m!) to 28,5 euro, za układkę 7 euro, więc trochę taniej niż w pobliskim Skydive Algarve. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt.

LOTNISKO

Lotnisko jest bardzo duże, choć miejscami trochę nierówne. Na glównym terenie do lądowania jest coś na kształt trawy, na pozostałej powierzchni lądowiska raczej rośliny przypominające małe krzaczki. Dodatkowo dookoła znajduje się mnóstwo miejsc do ewentuanlnego lądowania w terenie przygodnym. Z związku z tym miejsce to doskonale sprawdza się do szkoleń AFF oraz do skoków dla osób z małym doświadczeniem.

SAMOLOTY

Przez cały rok na miejscu dostępne są trzy Dorniery, używane w zależności od zapotrzebowania. Są to szybkie, wygodne, duże samoloty, które każdemu skoczkowi na pewno przypadną do gustu. :)

OKOLICA

Ze względu jednak na położenie lotniska widok z góry... nie porywa. Taka bardziej wyschnięta Polska. :) Gdzieś w oddali można jedynie dostrzec zarys Sewilli. Lepiej nie jechać tam z wyobrażeniem spektakularnych widoków. :)

Ten kto ma jednak trochę więcej czasu na wyjeździe i chce pozwiedzać trochę Hiszpanii, na pewno doceni położenie strefy. Z lotniska nie tylko można szybko dostać się do Sewilli, ale też pojechać nad ocean, zwiedzić Gibraltar i Malagę. Nieopodal jest również granica z Portugalią, a tam rejon Algarve z siostrzaną strefą spadochronową. :)

CZY WARTO ODWIEDZIĆ SKYDIVE SPAIN?

My byliśmy na strefie 3 dni z rzędu i udało nam się skoczyć (werble...) dwa razy! Mimo, że pogoda była przepiękna, to przez cały czas wiał bardzo mocny wiatr, który na zmianę powodował limit 500 skoków oraz weather hold. I z tego co słyszałam od znajomy to od czasu do czasu takie sytuacje w Hiszpanii się zdarzają. Mimo wszystko odwiedziny w Skydive Spain bardzo polecam. :) Andaluzja jest bardzo słonecznym regionem Hiszpanii i jednak przez zdecydowaną większość roku panuje tam bardzo skoczna pogoda.

Strefa jest dobrze przygotowana pod kątem potrzeb skoczków. Wydaje mi się również, że jest to dużo spokojniejsze miejsce niż wspomniane wyżej Skydive Algarve, w związku z czym świetnie sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju campach, kursach i treningach.

Poza tym - wszędzie warto pojechać, gdzie nas jeszcze nie było. Więc do zobaczenia w Hiszpanii! :)

143 wyświetlenia0 komentarz