• Basia Węgrzyn

Typy skoczków na strefie cz. 2

Ostatni post o typach skoczków na strefie został odebrany z takim entuzjazmem, że nie mogła nie powstać jego druga część. Zapraszam na kolejną dawkę humoru. :)

GAWĘDZIARZ

Jest miły, a jego opowieści ciekawe, ale często poddajesz w wątpliwość ich autentyczność. No i wszystkie znasz już na pamięć, bo słyszałeś je po 16 razy. Wiesz, że kiedy do Ciebie podejdzie i zacznie mówić, nie uwolnisz się przez najbliższe 40 minut. Wszyscy skoczkowie, wiedzą, że jest on gawędziarzem, dlatego go unikają. Często jego ofiarą padają młodzi skoczkowie, którzy początkowo bardzo to lubią. Jego ulubionym superbohaterem z pewnością jest ojciec Ludwiczka.

PROJEKTOR

Typ bardzo podobny do gawędziarza, jednak oprócz opowieści na każdy temat ma w zanadrzu zawsze laptopa, a w nim kolekcje swoich filmów sprzed ostatnich 10 lat. Filmy, jak i skoki na nich przedstawione są interesujące jak karta gwarancyjna żelazka, ale projektor jest wyraźnie z nich zadowolony. Można by przypuszczać, że jest trzecim, zagubionym bratem Augusta i Louisa Lumière.

TOWARZYSKI

Jest skoczkiem, ale to nie skoki są dla niego najważniejsze. Najważniejsi są ludzie. W ciągu weekendu na fejsbuka wrzuca 200 zdjęć: na strefowych leżakach, w strefowym basenie, z piwkiem, z kiełbaską. Robi sobie zdjęcia z każdym, a następnie deklaruje na fejsubku, że już za wszystkimi tęskni i nie może doczekać się kolejnego weekendu. I kolejnych zdjęć na leżaku.

FUN JUMPER

To ten śmieszny, nakręcony typek. Chce skakać wszystko, co tylko możliwe, wszędzie jest go pełno. Niczego nie odmawia, bo im głupszy skok, tym lepiej. Lubi skakać z każdym, czy ma 15, czy 1500 skoków - to nie ma znaczenia. Każdy skok mu się podoba, ten udany i ten mniej udany. Nie boi się nowych wyzwań. Nie wyszła mu płaska czwórka? Nie szkodzi, może w szóstkę będzie łatwiej. W swoich działaniach wykazuje się większą kreatywnością niż redaktorzy Pudelka w pracy. Aż strach pomyśleć, co wymyśli następnym razem!

PROFESJONALNY

Przeciwieństwo fun jumpera - gardzi nieprofesjonalnymi skokami. Profesjonalny jest pro i jego wszystkie skoki też muszą być pro. Nie spotkasz go w spontanicznie zorganizowanej formacji czy rozluźniającym skoku na sunset. Jeśli nie ma na strefie jego proprzyjaciół, woli nie skoczyć w ogóle niż spoufalić się z niepro i dać się sfotografować z nimi choćby w samolocie.

MŁODY

Jego 34 skoki zobowiązują. Zobowiązują do tego, żeby skomentować każdy wątek na spadochronowym forum. Jego doświadczenie nie wynika tylko z ilości skoków - widział też już wszystkie filmy na youtubie. Mimo, że specjalizuje się w poważnych dyskusjach dotyczących bezpieczeństwa, to nie wywyższa się. Jako ekspert zawsze chętnie też wyciągnie pomocną dłoń i doradzi mniej doświadczonym od siebie.

MUGOL

Wbrew tytułowi posta, nie jest to skoczek, ale bywa na strefie regularnie - częściej niż niejeden skydiver. Przyjeżdża od lat, dlatego zna wszystkich. To taki przyjaciel lotniskowej rodziny. Jego ulubionymi zajęciami jest obserwowanie skoczków i rozmowy z nimi. Jest już wśród spadochroniarzy tak długo, że właściwie nikt nie pamięta skąd on na lotnisku się wziął.

WOJAK

Dyscyplina, buty za kostkę i kamuflaż wz. 93, czego chcieć więcej? :)

Zobaczy także:

Typy skoczów na strefie cz. 1. Przeczytaj TUTAJ.

254 wyświetlenia1 komentarz