• Basia Węgrzyn

Skydivingowe newsy - lipiec

Od jakiegoś czasu po głowie chodził mi pomysł miejsca, w którym znalazłyby się wszystkie ważne wydarzenia naszego małego, skydivingowego świata. Tak oto powstał comiesięczny (mam nadzieję) cykl newsków. Jeśli więc cały ostatni miesiąc spędziłeś w samolocie, odcięty od internetu i nie wiesz co się działo, zapraszam do przeczytania. :)

Osiągnięcia

Przygotowania do rekordu

Polscy skoczkowie przygotowują się do pierwszego w historii naszego kraju rekordu head upowego. W przedostatni weekend lipca w Sky Force zorganizowany został pierwszy tryout, na którym udało się stworzyć 9 osobową formację. Próba ustanowienia Rekordu Polski HU odbędzie się w pierwszy weekend października. Składać się ma z 14 skoczków. Trzymam kciuki!

fot. Infamous Skydiving Team

Polski akcent w CF

FAI oficjalnie zatwierdziła nowy Rekord Europy w największej formacji czasz. Ustanowiony został we wrześniu ubiegłego roku z udziałem 30 spadochroniarzy, w tym aż 8 Polaków. Gratulacje!

Złoty medal dla No Mercy

O tym, że dziewczyny z No Mercy są absolutnie najlepszym teamem FS4 w Polsce, chyba wszyscy już wiedzą. W lipcu udowodniły to kolejny raz zdobywając złoty medal na zawodach zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 w Szwajcarii. Brawo!

fot. No Mercy

Wypadki

Katastrofa w Szwecji

Jeszcze nie dawno cały skydivingowy świat żył tragedią na Hawajach (gdzie w czerwcu spłonął Beechcraft A90 King Air z 8 skoczkami i pilotem na pokładzie), a już usłyszeliśmy o kolejnej katastrofie lotniczej. Tym razem sytuacja miała miejsce w Szwecji. Choć, według relacji świadków, skoczkowie próbowali wyskoczyć, to z 9 osób znajdujących się na pokładzie Airvana GA8 niestety nikt nie przeżył. Po tym wydarzeniu Lotu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydała czasowy zakaz wykonywania lotów przez ten rodzaj samolotów.

Śmierć base jumpera

Bardzo przykra wiadomość dotarła do nas również z Norwegii. 35-letni Polak, Krzysztof Rojek zginął po tym, jak z powodu poślizgnięcia się, spadł z klifu. Według opisu jego znajomego wydarzyło się to zanim jeszcze zdążył ubrać się w cały wingsuitowy sprzęt.

fot. Facebook

Oświadczenie Skydive Warszawa

Sekcja spadochronowa Aeroklubu Warszawskiego wydała oświadczenie w sprawie czerwcowego incydentu, podczas którego doszło do wywrócenia i uszkodzenia samolotu wyrzucającego skoczków. W poście znajduje się dokładny opis wydarzenia, dołączony został również film. Wielki plus za transparentność!

W podobnym czasie został również udostępniony raport PKBWL z tego zdarzenia.

fot. Skydive Warszawa

Na polskim podwórku

Nowy Targ lata PACiem

Pomarańczowy PAC, pierwotnie zakupiony w celu obsługi skoczków w Pruszczu Gdańskim, nie będzie już dłużej latał na Pomorzu. Na Facebooku można przeczytać, że przebazowany został do Nowego Targu i będzie teraz cieszył skoczków na strefie u podnórza Tatr. Swoją drogą - dalej chyba się nie dało. :)

Adam Bielecki na 4000 tysiącach

Celebryci coraz częściej goszczą na naszym spadochronowym niebie. Dopiero co skoczkiem spadochronowym została Martyna Wojciechowska, a w lipcu ukończonym kursem AFF pochwalił się himalaista Adam Bielecki. Witamy w rodzinie!

fot. Sky Camp

Nowy start Ostrowa

Dla strefy w w Ostrowie Wielkopolskim ten rok zdecydowanie do najszczęśliwszych nie należy. Problemy z samolotem skutecznie utrudniają rozpoczęcie sezonu. Jednak dzięki uprzejmości Skydive.pl z Włocławka, skoki w lipcu zorganizowane zostały dwukrotnie. Na miejscu można było zauważyć znaczącą zmianę. Znana od lat Pyrlandia Boogie ustąpiła miejsca nowej marce - Antigravity. Cała strefa została odświeżona i unowocześniona. W takim pięknym miejscu aż chce się skakać!

Turboboogie

W połowie miesiąc w Sky Force odbyła się, czwarta już, edycja Turboboogie. To organizowane co roku przez Kasię Śmiałek wydarzenie, umożliwiające osobom niepełnosprawnym skok w tandemie. Piękna inicjatywa!

fot. Sky Force

Skycampowe gify

Możliwe, że wiele osób może nie zrozumie, o co chodzi w tym punkcie, ale miłośnicy social mediów na pewno będą pod wrażeniem. Sky Camp stworzył i wprowadził na instagram własne gify. Tworząc instastory poza różnymi wariacjami loga i motywami kolorystycznymi, można wybierać wśród członków strefy. Wyszukać je można pod nazwą skycamp. Jak dla mnie czad!

Tagi:

169 wyświetlenia0 komentarz