• Basia Węgrzyn

20 najpiękniejszych stref spadochronowych

Skydiving jest dla mnie niezwykłym sportem z kilku powodów. Jednym z nich, choć może nie dla wszystkich najważniejszym, jest możliwość zachwycania się pięknymi widokami, zwiedzania nowych miejsc, poznawanie Polski i świata. Dzięki spadochronowym podróżom, odwiedziłam już kilka przepięknych miejsc, których nie miałabym okazji zobaczyć, gdyby akurat nie było tam lotnisk. Na moim blogu poświęcona jest im osobna kategoria, turystyka spadochronowa, która mam nadzieję będzie zapełniać się w przyszłości coraz to nowszymi wpisami. Byłoby to oczywiście dużo prostsze, gdyby ktoś wreszcie chciał zatrudnić mnie jako testera stref spadochronowych. Ale nie poddaję się, wysyłam CV dalej. :) Aby wizualizować sobie rzeczywistość niczym Łukasz Jakóbiak, stworzyłam mój subiektywny ranking 20 najpiękniejszych miejsc, w których chciałabym w przyszłości skoczyć. Znajdziecie w nim propozycje europejskie, jak i światowe, te oczywiste i może takie, o których dotychczas nie słyszeliście. Zapraszam. :)

1. Skydive Kuwait

Sieć kanałów widocznych na zdjęciach to Al Khiran - nowoczesny projekt, który zapewnić ma ekologiczne zrównoważenie i ochronę przed

podnoszącym się poziomem wód. W mieście docelowo zamieszkać ma 250 tysięcy ludzi. Czy z powietrza nie wygląda to pięknie? :)

fot. Skydive Kuwait

2. Blue Hole

O skokach nad Blue Hole słyszałam, od kiedy tylko zaczęłam skakać. Czy to naprawdę taki Święty Graal dla każdego skoczka? :)

3. Skydive Interlaken

Piękna, magiczna, kameralna strefa między szwajcarskimi Alpami. Ja jestem zakochana! Skoki w Interlaken wykonywane są z małego helikoptera, a koszt jednego biletu to niestety blisko 400 zł.

fot. Skydive Interlaken

4. Skydive Dubai

Klasyk klasyków i numer jeden na bucket liści większości skoczków. Po jednej stronie ogromne miasto, po drugiej imponująca wyspa w kształcie palmy. Niestety, dostępny dopiero, dla skoczków posiadających powyżej 1000 skoków na koncie.

fot. Skydive Dubai

Al quadra

Wiedzieliście, że nieopodal Dubaju znajdują się dwa przeurocze jeziorach w kształcie serc? Oczywiście, jak wszystko w tym mieście, jeziora również są sztuczne. Niestety nie ma nad nimi organizowanych regularnie skoków, ale zdjęcia, z tych, które się odbyły, robią duże wrażenie!

5. Piramidy w Gizie

Hit ostatniego roku, czyli skoki nad jednym z 7 cudów świata. Lądowanie między piramidami, a Sfinksem i powrót z czaszą na wielbłądzie. Czy może być coś bardziej wyjątkowego? :)

6. Wyspa Contadora

Piękna, mała wysepka, którą w poprzek przecina pas startowy to miejsce dużej, corocznej imprezy spadochronowej.

fot. Pepe's Island Boogie

7. Skydive Bora Bora

Bora Bora - brzmi jak raj, wygląda jak raj, to musi być raj. Sami zobaczcie na zdjęcia! ;)

A jeśli komuś mało piękna, to równie urokliwą jest też pobliska wyspa Tahiti, na której także organizowane są skoki.

fot. Skydive Bora Bora

8. Skydive Diani

Chociaż widok z samolotu nie jest może najbardziej spektakularny na świecie, to lądowanie na tej rajskiej plaży zdecydowanie chciałabym kiedyś przeżyć.

fot. Skydive Diani

9. Skydive Hel

Na liście najpiękniejszych miejsc nie mogło zabraknąć oczywiście naszego narodowego skarbu. Skydive Hel to miejsce, z którego powinniśmy być dumni!

10. Skydive Bovec

Bovec to jedna z najmodniejszych europejskich stref ostatnich lat. Patrząc na zdjęcia, nie ma wątpliwości czemu. :)

fot. Skydive Bovec

11. Skydive Voss

Piękna europejska strefa, znajdująca się w norwerskim Voss. Szczególnie imponujące widoki można oglądać podczas skoków organizowanych nad fiordem Gudvangen.

fot. Skydive Voss

12. Skydive Costa d'Argento

Ten ciekawy półwysep widoczny na zdjęciach znajduje się we Włoszech. Chyba wypada w końcu odwiedzić Toskanię. :)

fot. Skydive Costa d'Argento

13. Skydive Fiji

Kolejna rajska wysepka, której widoki po prostu mówią same za siebie. :)

fot. Skydive Fiji

14. Lençóis Maranhenses

Te ciekawe formy widoczne z góry to regularnie zalewany obszar pokryty dużymi, piaskowymi wydmami. Cały obszar jest Parkiem Narodowym, położonym na północnym wschodzie Brazylii, a ostatnio zaczęto organizować na nim skoki.:)

fot. Boogie Lençóis Maranhenses

15. Skydive Queenstown

Nowa Zelandia, czyli czyste piękno zarówno latem, jak i zimą. W całym kraju znajduje się kilka stref (np. w Wanace, Taupo, Taurandze) i patrząc po zdjęciach - wszystkie są warte odwiedzenia!

fot. Skydive Queenstown

16. Donegal Airport

Również wybrzeże Irlandii może zachwycić swoim pięknem. :)

fot. Donegal Airport

17. Skydive Tønsberg

Kolejne, piękne miejsce w Norwegii. Może by tak wybrać się na wycieczkę objazdową po tym kraju? :)

fot. Skydive Tønsberg

18. Skydiving Croatia - Hvar Island

To miejsce chyba wszyscy znają już z mojego bloga. A jeśli nie - koniecznie musicie nadrobić TUTAJ. :)

19. Skydive Sweden - Strömstad

Skandynawii ciąg dalszy, czyli przepiękna strefa w Strömstad. Choć podejrzewam, że w Szwecji można znaleźć mnóstwo innych pięknych miejsc. Jak na przykład Aros. :)

fot. Angleweek

20. Mount Everest

Na koniec prawdziwa perełka - czyli skoki nad najwyższą górą świata. Przyznać się, kto chciałby spróbować? :)

fot. Everest Skydive / Skydive High

275 wyświetlenia0 komentarz