• Basia Węgrzyn

Skydivingowe newsy - sierpień

Sierpień, a wraz z nim wakacje, właśnie dobiegły końca. Zatem najwyższy czas na drugi w historii post z serii newsky. Zapraszam. :)

Osiągnięcia

Rekord prędkości

Podczas mistrzostw świata w speed skydivingu padł imponujący rekord. Max Hurd z Wielkiej Brytanii osiągnął prędkość 500,17 km/h. Jest to za razem pierwszy oficjalny wynik prędkości swobonego spadania powyżej 500 km/h. Wow!

Sukcesy w Klatovym

Sebastian Dratwa zajął 7. miejsce w kategorii celność oraz 15. w kategorii speed na Pink Canopy Piloting Open 2019. Na zawodach, na ponad 80 zawodników, był jedynym reprezentantem naszego kraju. Gratuluję fantastycznych wyników!

Wypadki

Tragedia w Bagiczu

Na początku sierpnia Polskę obiegła bardzo smutna wiadomość. Dwie spadochroniarki - Ania i Agnieszka odniosły śmierć w wyniku lądowania w Bałtyku. W Bagiczu, nieopodal lotniska, na którym odbywały się skoki, znajduje się krzyż upamiętniający dziewczyny. Wyrazy współczucia dla rodzin.

Na polskim podwórku

Wrocławski Flyspot

SpeedFly - tunel aerodynamiczny znajdujący się w Mirosławicach koło Wrocławia już się tak nie nazywa. Został przejęty przez sieć Flyspot i wraz z końcem sierpnia zaczął działać pod nową nazwą. W związku z tym, do końca września, na wszystkich skoczków czekają promocyjne ceny. Wrocławianie witają. :)

Skok dla planety

Tomasz Kozłowski, znany z takich akcji jak Projekt 100 i Projekt Polska Stratosfera, na swoich social mediach ogłosił, że przygotowuje się do kolejnego wydarzenia. Na razie wiadomo, że do akcji towarzyszy hashtag #jumpfortheplant, a wspierać ją będą między innymi Joanna Krupa oraz Alicja Bachleda-Curuś. Jak sam pisze - więcej szczegółów poznamy 2 października. Ja nie mogę się doczekać - Tomek, masz moje wsparcie w ciemno! :)

A o poprzednim projekcie Tomka przeczytacie w wywiadzie na moim blogu.

Tagi:

112 wyświetlenia0 komentarz