• Basia Węgrzyn

Skydivingowe newsy - wrzesień i październik

Koniec sezonu zazwyczaj nie jest zbyt obfity w plotki i sensacje, toteż w najnowszych newskach opowiadam o wydarzeniach z dwóch ostatnich miesiące. Zapraszam. :)

Osiągnięcia

Polacy sekwencyjnie

Z początkiem września na strefie w Piotrkowie Trybunalskim ustanowiony został Sekwencyjny Rekord Polski, w którym udział wzięło aż 30 skoczków. Rekord ten jest pierwszym w kategorii 100% puszczonych gripów - prawdopodobnie będzie to również pierwszy rekord świata. Gratulację dla wszystkich uczestników, a także dla organizatora Witka Kielarza oraz pilotów Piotra Jafernika i Sebastiana Dratwy!

Tandem naprawdę wysoko

25 października w ramach projektu Punya Project ustanowiony został Rekord Guinnessa najwyższego skoku tandemowego. Chłopaki z Polskiej Stratosfery w składzie: Arkadiusz Majewski (tandem pilot), Jim Wigginton (pasażer) oraz Wiktor Drewnik (kamerzysta) wyskoczyli z balonu z wysokości aż 11373 m. Więcej o skoku możecie poczytać TUTAJ. Imponujące osiągnięcie!

Odwołany rekord

Po kolejnych, naprawdę udanych tryoutach, organizatorzy ze względów pogodowych zdecydowali się odwołać zaplanowaną próbę ustanowienia Rekordu Polski HU. W przyszłym roku na pewno się uda. :)

Wypadki

Zdarzenie w Chrcynnie

Koniec sezonu w Skydive Warszawa nie należał do najspokojniejszych. 19 października doszło tam do niebezpiecznej sytuacji - po wyskoczeniu z samolotu, tandem wpadł w obroty, w wyniku których tandem pilot czasowo stracił wzrok i częściowo utracił przytomność. Na szczęście instruktor otworzył spadochron, a dzięki pomocy pasażera udało się bezpiecznie wylądować. Raport dostępny jest już na stronie PKBWL. Jak dobrze, że nikomu nic się nie stało!

Cessna

Tragiczniejszy w skutkach okazał się niestety lot Cessny 208 Caravan. 11 września na niemieckiej strefie GoJump, po wyrzucie 14 skoczków, rozbił się samolot. Pilot poniósł śmierć na miejscu.

Wypadek na autostradzie

Tragiczny wypadek miał również miejsce w Lodi w USA. Zginęła tam 28-letnia skydiverka, po tym jak wpadła na ciężarówkę jadącą po autostradzie nr 99. Dziewczyna pochodziła z Kolumbii i na swoim koncie miała około 150 skoków. Wyrazy współczucia.

Na polskim podwórku

Europejskie Sympozjum Spadochronowe​

Sky Camp wraz z LOT G7 zapowiedzieli kolejną edycję Europejskiego Sympozjum Spadochronowego! Odbędzie się ono w dniach 5-7 marca w Warszawie, ale już można kupować bilety i śledzić stronę internetową wydarzenia. W sekrecie Wam zdradzę, że jednym z prelegentów na tym wydarzeniu będę ja. :)

10 lat we Włocławku

W tym roku, wraz z zakończeniem sezonu włocławska strefa Fliteclub.pl świętowała swoje dziesięciolecie. Gratuluję stażu i życzę kolejnych dekad skoków!

Szczegóły projektu #jumpfortheplanet

Tomasz Kozłowski zgodnie z wcześniejsza obietnicą, na początku października ogłosił szczegóły swojego najnowszego projektu. Tomek w planach ma skok z 45 kilometrów, pobijając przy tym rekord Felixa Baumgartnera (39 km) oraz Alana Eustace'a (41 km). Celem akcji jest zorganizowanie schronów, które zostaną zainstalowane w miejscach największych skupisk uchodźców klimatycznych i samych kataklizmów. W akcje przyłączają się kolejne osoby, w tym Lech Wałęsa. Wow!

Pierwsze VFS Scramble

W katowickim Flyspocie zostały zorganizowane po raz pierwszy w Polsce VFSowe scramble! Są to kolejne, obok Paulovych Scrambli czy Ligi Mistrzów, zawody odbywające się w Flyspocie, ale tym razem skierowane do tych, którzy lubią latać wertykalnie. Miałam okazję brać w nich udział i bardzo polecam, szczególnie, że kolejna edycja już niedługo!

Tagi:

199 wyświetlenia0 komentarz